(SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač)

Dárek zdarma

V balení je 5-kanálový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged v zelené barvě, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině. Charakteristika: Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu stylový a… Více informací

 Expedice 2-4 prac. dny 
6 911
5 712 bez DPH
DPH:
21 %
ks
Doprava zdarma na tento produkt
Výrobce:
Spektrum
Kód výrobku:
SPMR5200GEU
Katalogové číslo:
SPMR5200GEU
EAN:
605482692738

V balení je 5-kanálový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged v zelené barvě, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika:
Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu stylový a dobře programově vybavený vysílač? Spektrum DX5 Rugged DSMR je nepochybně tímto správný vysílačem. Jeho skříň je chráněna před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, vysílač má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a velkou páku pod volantem pro možnost řízení palcem. Samozřejmostí je intuitivní software.

Tvarované polyuretanové (TPU) obvodové lišty spodní a vrchní části skříně vysílače chrání vysílač před nechtěnými rázy a do značné míry byla zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vysílač se dá zavěsit na řemínek, k tomu účelu slouží poutko na horní části vysílače a vysílač si proto můžete zavěsit na krk. Na boční straně vysílače je dokonce schránka pro drobné nářadí. Byla zvýšena vodě odolnost interních vodičů elektroniky a celé skříně vysílače.

Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má několik pomocných spínačů pro světla, navijáky a další vymoženosti. K pohybu v menu vysílače slouží inovativní dotykový ovládací panel, který nabízí větší odolnost proti vlhkosti a nečistotám. Jednoduše posuňte prst na ovládací panel a klepnutím vyberte z nabídky. Hodnoty přečtete na snadno čitelném LCD displeji. Integrovaná telemetrie (model musí být vybaven přijímačem umožňujícím provoz telemetrie a umožňuje zobrazit v reálném čase důležitá data, jako otáčky motoru, rychlost vozidla, napětí baterie a teplotu přímo na vysílači.

Technologie Smart - více důvěry, více informací:
Technologie Spektrum™ Smart je komplexní informační a servisní systém, komunikující mezi komponenty s označením Spektrum Smart. Vznikl za účelem jednoduššího uživatelského komfortu a současně maximálního toku informací, jejichž účelem je nabídnout okamžité údaje o stavu důležitých součástí elektroniky vašeho modelu. K tomuto účelu byly vyrobeny Smart přijímače, regulátory, baterie i nabíječe a vysílače, které vybaveny Spektrum AirWare™ komunikují prostřednictvím telemetrie s komponenty systému Smart. Bez dalších telemetrických senzorů tak můžete mít přehled o stavu baterie, teplotě, proudu a otáčkách a to díky konektrou IC3 s datovým kabelem. Elektronika vašeho modelu bude s vámi komunikovat, a vy můžete proto zajistit co nejvyšší účinnost a výkonnost vašeho modelu. Sděluji údaje o stavu součástí, zvyšuje vaši důvěru v jejich stav a činí celý systém přehlednější.

Modulace DSMR:
Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. Přenos signálu probíhá v rozprostřeném spektru, rozprostřeného přímou modulací pseudonáhodné posloupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Pouze DSSS umožňuje správně demodulovat signál i v případě, že na daném kanálu vysílá jiné zařízení (Bezdrátové sítě WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz. Výhodou modulace DSMR je to, že ji lze použít pro řízení lodí.

Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má působivý seznam dostupných mixů pro všechny druhy aplikací, nejen pro závodění. Kromě uživatelem definovaných mixů je vysílač dodáván s přednastavenými mixy, které obsahují dvojí plyn, duální brzdy, MOA 4 kolové řízení a dvojí řízení. Mixy lze přepínat, aktivovat a upravovat. Menu vysílače je přehledné a intuitivní, takže pokud máte základní zkušenosti s vysílači, budete manuál potřebovat pouze minimálně.

Připraven pro SMART:
V kombinaci s přijímači Spektrum Smart a regulátory Spektrum Firma Smart přijímá vysílač DX5 Rugged telemetrická data přes port Smart Throttle, který je na přijímači. Regulátory Smart mohou odesílat údaje, jako otáčky, rychlost, teplotu regulátoru, napětí a proud.

Bezkonkurenční odolnost:
Design vysílače je založen na vynikající ergonomii vysílačů Spektrum, k tomu byla přidána ochrana vysílače proti nárazu, vlhkosti a nečistotám.

Agresivní styl:
Kromě funkčních ochranných prvků vysílače jsou na skříni i praktické prvky, jako poutko na vysílači, schránka pro drobné nářadí, které potřebujete mít u sebe a anténa schovaná uvnitř skříně vysílače, proto ji nelze poškodit.

Osvědčená ergonomie:
Ergonomicky osvědčené vysílače Spektrum DX5 Pro a DX5C nalezly cestu koncepci vysílače Spektrum DX5 Rugged. Máte proto možnost pocítit v ruce protiskluzovou rukojeť která se příjemně drží, robustní volant a logicky uspořádané pomocné přepínače. Navíc vysílač je lehký a snadno se s ním manipuluje.

Bezpečnostní vzpěra:
Pro zvýšení tuhosti skříně vysílače byla ve přední části vysílače vložena výztuha mezi základnou a horním tělem. Ta zamezí rozlomení nebo prasknutí rukojeti a umožňuje navíc uživatelům její kreativní využití např. k upevnění přídavných prvků jako třeba svítilny nebo kamery.

Řízení jednou rukou:
Zcela novou vychytávkou Spektrum je možnost řízení vysílače pouze jednou rukou. Pokud například budete potřebovat pořídit snímek auta během jízdy a nebudete mít po ruce kolegu s fotoaparátem, můžete k řízení použít speciální páku řízení, kterou budete ovládat palcem a plyn ukazováčkem. Tím se vám uvolní druhá ruka, kterou pořídíte potřebný snímek.

Ovládací panel:
Dosud bylo jako ovládací rozhraní používáno rolovací tlačítko. To nemá příliš možnosti ochrany proti vlhkosti, proto byl pro vysílač DX5 Rugged zvolen panel s tlačítky, které lze ochránit proti vniknutí vlhkosti. Citlivost tlačítek panelu lze volitelně nastavit.

Snadno programovatelný:
Programování DX5 Rugged je jednoduché. Intuitivní rozhraní usnadňuje navigaci v menu a rychlou změnu nastavení. Pro většinu programovacích funkcí nebudete potřebavat manuál, menu vysílače je sestaveno logicky a přehledně.

Integrovaná telemetrie:
Vestavěná funkce telemetrie vám může nabídnout informace v reálném čase o důležitých hodnotách, jako je napětí akumulátoru vašeho auta, kvalita signálu, teplota motoru a další. Použitím výstražného systému zvukového tónu můžete programovat DX5 Rugged, zda nastavené hodnoty dosahují nebo překračují limity, které definujete. Telemetrie je funkční s přijímačem, který umožňuje telemetrii, jako je SR6000T (prodává se samostatně).

Modulace DSMR:
Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz.

Programování AVC® (Active Vehicle Control ™):
DX5 Rugged umožňuje individuální nastavení systému AVC tím, že umožní přístup k vyhrazeným úpravám. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu, výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.

Obecné vlastnosti RC vysílače Spektrum DX5 Rugged:

 • 5-kanálový proporcionální vysílač
 • Speciální styl skříně vysílače s důrazem na odolnost proti nárazu
 • Modulace Spektrum DSMR 2,4 GHz
 • Do značné míry vodě odolné provedení skříně chrání elektroniku před vlhkostí
 • Poutko pro upevnění vysílače pomocí řemínku na krk
 • Obvodová ochranná lišta z polyuretanu
 • Schránka pro uložení drobného nářadí
 • Jednoduchý pohyb v menu pomocí dotykových tlačítek na ovládacím panelu
 • Intuitivní software s uživatelsky ověřenými funkcemi
 • Inovativní páka řízení pro přesné ovládání jednou rukou
 • Protiskluzová rukojeť a volant s Offroad volantem
 • Integrovaná telemetrie vysílače (Nutno použít přijímač s telemetrií)
 • Velký snadno čitelný LCD displej
 • Programovatelné nastavení kompatibilních přijímačů s technologií AVC®
 • Modulace DSMR s latencí 11 ms, 16.5 ms a 22 ms
 • Nastavitelné napětí pružiny volantu
 • Velký LCD displej, nastavení kontrastu
 • 20 modelů v paměti
 • Integrovaná anténa - konec ulomených antén při pádu vysílače
 • Libovolné přiřazení přepínačů k jednotlivým funkcím vysílače
 • Integrovaná telemetrie: zobrazení napětí baterie, teploty, rychlosti/otáček a počtu kol.
 • Možnosti nastavení stabilizace AVC
 • Datový port pro možnost aktualizace

Programové funkce RC vysílače Spektrum DX5 Rugged:

 • Model Select - 20 modelů v paměti
 • Model Name - pojmenování modelu - 15 znaků
 • Servo Setup - nastavení koncových bodů, subtrimu, reverzu a rychlosti výchylek na všech kanálech
 • Rates - nastavení dvojích výchylek na kanálu řízení, plynu a brzdy
 • Exponential - nastavení exponeciálních výchylek na kanálech řízení a plynu/brzdy
 • Timers - nastavení odpočítávání s alarmem přepínačem nebo pákou plynu
 • Bind - párování s přijímači. Lze zvolit rámcovou rychlost 11ms, 16.5ms nebo 22ms
 • Mixing - mix pro řízení kol 4WS, Dual mix a volně programovatelný mix
 • Trim Setup - nastavení kroku trimu na kanálu řízení a plynu (1-20)
 • Trim Assign - nastavení přepínačů trimů pro řízení nebo plyn
 • AUX Assign - nastavení přepínače trimu pro kanál AUX
 • Telemetry - konfigurace telemetrických senzorů, alarmů a logování telemetrických dat
 • Drive Mode - definování až 5 jízdních režimů
 • Settings - nastavení kontrastu displeje, trim, zvuk, kalibrace ovladačů, sériové číslo
 • Touch Settings - 5 různých profilů nastavení citlivosti dotykových tlačítek

Doporučujeme koupit:
Potřebujete pouze 4 AA baterie, můžete použít nenabíjecí alkalické nebo nabíjecí NiMH.

Parametry:

Použití RC auta
Provedení Volantový vysílač
Pásmo 2,4 GHz
Modulace Spektrum DSMR
Počet kanálů 5 kanálů
Mód M1
Napájení 4 AA baterie
Délka 160 mm
Šířka 122 mm
Výška 251 mm
Hmotnost 417 g bez baterií
Rámcová rychlost 11 / 22 ms
Počet modelů v paměti 20 modelů
Programovací funkce RC modely aut / lodí
Rozlišení 2048 bodů
Dosah Plný
Hlasový výstup Ne
Telemetrie Ano (nutno použít přijímač s telemetrií)
Slot na SD kartu Ne
Učitel - žák Ne

Použití: RC auta

Provedení: Volantový vysílač

Pásmo: 2,4 GHz

Modulace: Spektrum DSMR

Počet kanálů: 5 kanálů

Mód: M1

Napájení: 4 AA baterie

Délka: 160 mm

Šířka: 122 mm

Výška: 251 mm

Hmotnost: 417 g bez baterií

Rámcová rychlost: 11 / 22 ms

Počet modelů v paměti: 20 modelů

Programovací funkce: RC modely aut / lodí

Rozlišení: 2048 bodů

Dosah: Plný

Hlasový výstup: Ne

Telemetrie: Ano (nutno použít přijímač s telemetrií)

Slot na SD kartu: Ne

Učitel - žák: Ne

(SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač) (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač)

Uživatelská recenze produktu (SPMR5200GEU) Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený (pouze vysílač)

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů

Způsob ověřování produktových recenzí najdete v našich obchodních podmínkách.


Spektrum je přední výrobce RC vybavení pro RC modely - RC soupravy, serva, baterie, nabíječe, elektrinické regulátory (ESC).
Technologie Spektrum DSM, představená v roce 2004 na iHobby Expo v Donald E. Stephens Convention Center v Rosemontu, Illinois, vzala svět rádiového ovládání útokem. Na přehlídce byla zdrcující otázka účastníků samozřejmě: "Kdy bude k dispozici?" První verze byly série modulů pro stávající RC vysílače JR, KO Propo, HiTec, Airtronics a Futaba, které umožnily závodníkům vychutnat si křišťálově čistý a spolehlivý signál poskytovaný technologií Spektrum, aniž by museli kupovat samostatné vysílačky. Horizon Hobby testoval moduly a přijímače Spektrum na několika významných akcích, aby se ujistil, že technologie funguje, včetně halového mistrovství USA v Clevelandu ve státě Ohio a mistrovství světa IFMAR On-Road Electric World, které se konalo na Full Throttle Speedway v Kissimmee na Floridě. Řidiči jako Mark Pavadis, Tyree Phillips, Brian Kinwald a další používali moduly Spektrum na těchto významných akcích. To byl však jen začátek. Po uvolnění modulových systémů se konstruktéři pustili do práce na prvním RC vysílači značky Spektrum. Inženýři začali dostávat komentáře od fandů, že by rádi viděli rádio na bázi Spektrum se vším v jedné krabici. První all-in-one 2.4GHz vysílač, DX3, měl světovou premiéru v květnu 2005 na RCX sjezdu v Los Angeles v Kalifornii.
Poslední novinkou jsou produkty Spektrum Smart – baterie, nabíječky a ESC. Nadšenci RC dostávají telemetrii vše v jednom, aby viděli teplotu, otáčky, napětí a další. Při nabíjení baterií je vždy důležitá bezpečnost. Chytré nabíječky však rozpoznávají parametry nabíjení chytré baterie, jakmile jsou připojeny, takže proces je bezpečný a rychlý. Chytré baterie se automaticky vybíjejí – funkce, kterou jinde nenajdete. Šetří čas, zlepšuje výkon a prodlužuje životnost baterie. To je to, co získáte s inteligentním ekosystémem – bezpečnost, jednoduchost a pohodlí. S více vestavěnými ochranami, více funkcemi "plug and play" a navíc schopností poskytovat telemetrii v reálném čase bez nepořádku a nákladů na další kabely a komponenty jsou produkty Spektrum využívající inovativní Smart Technology nejchytřejší volbou pro každého RC modeláře.

Mohlo by Vás také zajímat

Nastavení cookies

Co jsou to cookies?

Soubory cookies a další technologie nám pomáhají zlepšovat naše služby, pomáhají nám analyzovat výkon webu a umožňují nám pomáhat zákazníkům ve výběru správného zboží. V nastavení si můžete vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.

Přečtěte si naše zásady o zpracování osobních údajů

Nastavte si, jaké chcete používat cookies
Technické (nutné)
Nezbytné cookies pro správné fungování našeho webu.
vždy aktivní

Tyto cookies jsou nezbytně nutné pro správnou funkci webu - zajišťují správné zobrazení, odesílání formulářů, vkládání zboží do košíku a podobně. Technické cookies není možné vypnout. 

Statistické
Sledování návštěvnosti a chování na webu nám pomáhá zlepšovat naše služby.
Preferenční
Abychom vám mohli nabídnout to, co vás zajímá a pamatovali si vaše předvolby.

Díky preferenčním cookies vám můžeme přizpůsobit obsah našich stránek a zobrazovat produkty, o které máte zájem. Procházení webu vám ulehčíme tím, že si budeme pamatovat vaše předvolby - např. obsah košíku, přihlášení nebo jazykové předvolby. Používání webu bude pro vás snazší a pohodlnější. 

Marketingové
Pro zobrazení pouze relevantní reklamy. Objem reklamy zůstává stejný.

Marketingové cookies využívají naši partneři k zobrazování relevantní reklamy na základě vašich preferencí. Tato personalisovaný obsah se může zobrazovat na webech třetích stran, které využívají naši partneři k zobrazování reklamních sdělení. Pokud nedáte souhlas s použitím marketingových cookies, objem reklamy zůstane stejný, ale bude se vám zobrazovat nezajímavý obsah.